Germersdorfi Cseresznyéből (Prunus avium ’Germersdorfi’) készített párlat aroma jegyei és kihozatala.

Legnagyobb koncentrációban előforduló, azonosított aromák:

 • cseresznye virág
 • hibiszkusz
 • tejcsoki
 • étcsoki
 • narancsvirág
 • ibolya
 • marcipán
 • holland kakaópor
 • vanília
 • szegfűszeg
 • meggy lé
 • édesség (benzil-alkohol)
 • rózsa (geraniol)
 • forralt bor
FajtaAromatikaKihozatal (hlf) 100 kg gyümölcsre vetítve
Germersdorfi Cseresznye – Prunus avium ’Germersdorfi’Illatban kellemes intenzitással jönnek a virágosjegyek; hibiszkusz, cseresznyevirág, ibolya, lekerekítésként a tejcsoki, marcipán jegyek teszik gördülékennyé. Ízében már fűszeres, szegfűszeg, fahéj, mellett cseresznyebefőtt lé teszi mozgékonnyá. Lecsengésben a holland kakaó por tartja hosszan a szájban kellemes ropogós cseresznye érzetét. Retrográd íz érzékeléskor a fűszeres vonala erősödik fel.Átlagkihozatal: 3,5 – 4 hlf
Scientia Egyesület 2021©
Scientia Egyesület minden jog fenntartva! ©

Szólj hozzá!