Piros Vilmosból („Pyrus Communis ’Red Williams’”) készített párlat aroma jegyei és kihozatala.

Legnagyobb koncentrációban előforduló, azonosított aromák:

Gyümölcsös és frissességet okozó aromák:             Virágos aromák:

 • Körte                                                                   ­ – Muskátlivirág
 • Darált körte                                                          ­- Hársfavirág
 • Körtelé                                                                 ­ – Rózsa
 • Körtehéj
 • Citrus                                                                   Édesipari aromák:
 • Grapefruit héj                                                       – Csokoládé
 • Lime héj                                                               – Kávé
 • Kígyóuborka                                                        – Angol Krém
 • Zöldbanán                                                            – Kókusztej
 • Ásványosság                                                       – Hársméz

Fűszeres aromák:

 • Széna
 • Vanília
 • Szegfűszeg
 • Fekete tea (bergamott)
FajtaAromatika leírásaKihozatal (hlf) 100 kg gyümölcsre vetítve
Piros Vilmos („Pyrus Communis ’Red Williams’”)Behízelgő, fűszeresen pikáns vilmos körte jegyek gazdagon megjelennek, igazán csábítóan hat a fagyasztójára. Komplex, parfümös, de egyben mély édes kompótosság jellemzi, mely muskotályos, fekete teás és vaníliás jegyekkel visz fel a menybe, majd dob le onnan. Nagy skálán mozog az aroma kerektere. Ő maga a Piros Ruhás végzet nője, elcsábít és magával ragad.Átlagkihozatal: 3 hlf

Egy igazán komplex, magával ragadó, csábító ám de nehezen megfogható párlatnak mutatja magát. Mindenki ismeri a Piroska és a farkas című mesét, amelynek számos változata van, de egy biztos: a női főszereplő piros ruhát hord. Nem véletlenül: a piros a csábítás, az ébredő szexualitás jele, a legfeltűnőbb szín, nem csoda, hogy a farkas felfigyel a lányra és meg akarja enni: ami tulajdonképpen a szexuális aktust jelképezi.


Az ókorban az istenekhez való tartozást is vörössel jelölték: a római diadalmenetben például a győztes hadvezér arcát vörössel kenték be, hogy így jelképezzék: ő most Mars istenhez tartozik – nem véletlen, hogy pont a vörös bolygó kapta meg Mars nevét. A piros és árnyalatai a vallásban ma is megjelennek: ott vannak a bíborosok, és minden idők leghíresebb püspöke, Szent Miklós(Pálinka védőszentje): utódai, a mindig piros ruhában járó Mikulások a karácsony hangulatát idézik. A piros tehát nem csak a csábítás és a veszély, hanem az ünnep jelképe is. Ha előtudjuk csalogatni legszebb arcát ennek a tüzes hölgynek, felejthetetlen párlatot kaphatunk és igazi ünnep lesz a fogyasztása.


Reméljük sikerül nektek ilyen csodát készíteni belőle.

Scientia Egyesület minden jog fenntartva!

Szólj hozzá!