Granny Smith almából (Malus domestica ”Granny Smith”) készített párlat aroma jegyei és kihozatala.

Legnagyobb koncentrációban előforduló, azonosított aromák:

 • Tutti Frutti
 • Cukorka
 • Piros bogyós gyümölcsök – piros ribizli, áfonya, málna
 • Cukorka
 • Lime
 • Széna
 • Friss pázsit
 • Zöld almahéj
 • Zöld banánhéj
 • Reszelt alma
 • Édes
 • Koriander
 • Bors
 • Herba
 • Vanília
 • Szeder
 • Fahéj
 • Szegfűbors
 • Hárs
 • Birs virág
 • Alma virág
 • Hárs
 • Citromfű
FajtaAromatikaKihozatal (hlf) 100 kg gyümölcsre vetítve
Granny Smith Alma – Malus domestica ”Granny Smith”Remek tulajdonságokkal rendelkező fajta, friss, üde, remek savakkal rendelkezik, szereti, ha korán van feldolgozva. Illatában a primer jegyei a tutti frutti, piros bogyós gyümölcsök, mellett a friss, zöldes citrusos jegyek. Feszes és elegáns tud egyszerre lenni mind illatában, mint ízében is. Lecsengésében tartósan zöld, zöld héjkarakteres, herbás, fiatalos és tartós jegyek mutatkoznak.Átlagkihozatal: 3 hlf
Scientia Egyesület 2022© – Mladoniczki István
Scientia Egyesület minden jog fenntartva! ©

Szólj hozzá!